چگونه فلش چشمک زن آیفون را هنگام دریافت تماس و پیامک فعال کنیم؟

چگونه فلش چشمک زن آیفون را هنگام دریافت تماس و پیامک فعال کنیم؟

همان‌طور که می دانید دریافت تماس و پیامک در آیفون همیشه با هشدارهایی همراه است که می تواند به صورت ویبره یا صدا یا ترکیبی از هر دو باشد. اما آیا تا به حال به مکان های شلوغ رفته‌اید که شنیدن صدای گوشی برایتان سخت باشد؟ آیا می دانید چگونه فلش چشمک زن آیفون را هنگام دریافت تماس و پیامک فعال کنیم؟

برای اطلاع شما آیفون ها قابلیتی غیر از دریافت تماس یا پیامک در حالت بی صدا یا ویبره دارند که با فعال سازی آن می توانید چراغ چشمک زن بدون صدا و صدادار را هنگام دریافت تماس یا پیامک مشاهده کنید. در واقع می توانید آهنگ زنگ گوشی را همراه با فلاش LED روشن کنید تا با دیدن فلاش گوشی متوجه شوید که گوشی شما چه زمانی زنگ می خورد.

مراحل فعال كردن چراغ چشمك زن آيفون

بارها پیش آمده که در جلسات مهم آیفون خود را روی حالت بی صدا قرار می دهیم و حتی بعد از جلسه فراموش کرده ایم که حالت صدا را روشن کنیم. برای جلوگیری از این اشتباه رایج، می‌ توانید اعلان‌ های فلش LED را برای حالت بی‌صدا در آیفون خود فعال کنید تا مطمئن شوید تماس‌های مهم را از دست نمی ‌دهید. حال برای این که بدانیم چگونه فلش چشمک زن آیفون را هنگام دریافت تماس و پیامک فعال کنیم؟ باید مراحل زیر را انجام دهیم.

تنظیمات را باز کنید.

روی General و سپس Accessibility ضربه بزنید.

در صفحه Accessibility، به پایین اسکرول کنید و روی گزینه LED flash for alerts ضربه بزنید.

بعد فلاش LED را برای گزینه هشدار تغییر دهید.

هم فلش را برای اعلان ها و هم چراغ های LED خاموش فلاش را فعال کنید.

پس از این تنظیمات، هنگامی که تماس، پیام و … دریافت می کنید، چراغ LED آیفون شما روشن می شود.

اکنون وقتی گوشی شما وارد حالت Do Not Disturb می شود، فلاش یا چراغ چشمک زن به طور خودکار فعال می شود.

توجه داشته باشید که به طور پیش فرض، فلاش آیفون تنها زمانی کار می کند که گوشی شما قفل نباشد یا در حالت بی صدا باشد. زیرا وقتی گوشی با آن کار می کنید به طور طبیعی متوجه اعلان ها خواهید شد. اگر حالت خاموش فعال است، به این معنی است که نمی خواهید هیچ اعلانی دریافت کنید.

البته اپل برای کسانی که این محدودیت را دوست ندارند راه حلی پیدا کرده است. در منوی مربوط به LED Flash for Alerts که در بالا به آن اشاره کردیم، کافی است دو گزینه Flash در حالت قفل و فلش در حالت بی صدا را فعال کنید تا بتوانید در هر شرایطی از این قابلیت بهره ببرید.

توجه داشته باشید که وقتی این قابلیت فعال است، باید عادت کنید که آیفون خود را روی زمین رو به صفحه نمایش قرار دهید تا نور فلاش را ببینید. در غیر این صورت، فعال کردن آن بی فایده است.

 

چگونه چراغ چشمک زن آیفون را در حالت سایلنت هم فعال کنیم؟

در تنظیمات به بخش General و بعد Accessibility بروید و وارد این بخش شوید.

در صفحه دسترس‌پذیری، به پایین بروید و گزینه چشمک زدن LED در اعلان‌ها را فعال کنید.غير فعال كردن چراغ چشمك زن آيفوندر صفحه بعدی، دو قسمت LED Alerts و Flash on silent را روشن کنید.غير فعال كردن چراغ چشمك زن آيفونهر زمان که گوشی شما در حالت بی صدا است، مراحل بالا را دنبال کنید چشمک زن گوشی شما فعال می شود. شایان ذکر است که اگر گوشی خود را با اپل واچ جفت کنید، فلش دیگر کار نمی کند.

 

اگر با دریافت تماس یا پیامک، فلاش آیفون را فعال کنیم، عمر فلاش کوتاه تر می شود؟

استفاده از فلش چشمک زن در زمان دریافت تماس یا پیامک در آیفون به طور عمومی تأثیر چندانی بر کاهش طول عمر فلاش ندارد. چرا که فلش چشمک زن آیفون به عنوان یک قابلیت نرم‌افزاری طراحی شد و بر اساس تغییرات نرم‌افزاری فعال یا غیرفعال می ‌شود. پس از لحاظ سخت‌افزاری بر روی فلاش اثر نمی ‌گذارد. فلاش چشمک زن به طور کلی برای اعلام دریافت تماس‌ها و پیامک‌ها و یا هشدارهای دیگر استفاده می‌ شود و مصرف بسیار کمی از انرژی را دارد.

به هر حال استفاده از فلاش چشمک زن در مواردی که لازم نیست ممکن است باعث افزایش مصرف باتری شود. بنابراین، اگر نگرانی در مورد مصرف باتری خود آیفون دارید، می ‌توانید از این ویژگی به طور هوشمندانه استفاده کنید و آن را برای موارد واقعی و مهم فعال کنید تا مصرف باتری را کاهش دهید.

 

چرا برای نمایش نوتیفیکیشن ها در فلش چشمک زن را فعال کنیم؟

گوشی های آیفون، مانند سایر گوشی های شرکت های دیگر، گزینه هایی برای تنظیم آهنگ های زنگ، صداها، امکان دریافت نوتیفیکیشن ها، لرزش ها و غیره دارند. اما این ویژگی ها برای افرادی که ناشنوا یا کم شنوا یا در محیط های شلوغ مناسب است. یعنی این افراد برای مشاهده تماس ها، پیام ها و غیره به جلوه های بصری نیاز دارند.

خوشبختانه این قابلیت جالب در گوشی های آیفون نیز وجود دارد. پس از دریافت نوتیفیکیشن های مربوط به اپلیکیشن ها، فلش شروع به چشمک زدن می کند تا اگر کاربر مشکل شنوایی داشت، به راحتی متوجه آن شود.چرا برای نمایش نوتیفیکیشن ها در فلش چشمک زن را فعال کنیم؟

سخن آخر

گوشی های هوشمند مدرن این قابلیت را دارند که علاوه بر روش های معمول با خاموش و روشن کردن فلاش، کاربر را از دریافت اعلان ها و تماس های دریافتی مطلع کنند.

در هنگام دریافت اعلان‌ها، ایفون به ویژگی LED Flash for Alerts متکی است تا تجربه کاربران را بهبود دهد. به خصوص در مکان‌های پرتردد یا زمانی که دیوایس به حالت سکوت (Silent) تنظیم شد. این امکان به کاربران این اجازه را می ‌دهد تا در محیط‌هایی با سر و صدای زیاد یا در شرایطی که دیوایس آن‌ها به حالت بی‌صدا تنظیم است، اعلان‌هایی همچون تماس‌ها را از دست ندهند.

این ویژگی با فعال شدن، با استفاده از فلش LED دوربین، به کاربر اعلام می ‌کند که تماس یا پیامکی دریافت شد. این ابزار نه تنها در مواقعی که دیوایس سایلنت است بلکه در همه شرایط محیطی قابل استفاده است. در نتیجه امکان دریافت همه اعلان‌های مهم را به کاربران فراهم می کند. ما در سایت موبایل قاب همه سعی خود را در آن داریم تا شما را با ترفندهای بیشتر گوشی های هوشمند آشنا کنیم. پس خوشحال می شویم از بخش های دیگر سایت هم دیدن کرده و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

1- چرا آیفون با دریافت نوتیفیکیشن چشمک می زند؟

فلاش LED در پشت آیفون و در کنار لنز دوربین می ‌تواند وقتی دستگاه شما قفل است و اعلان دریافت می ‌کنید چشمک بزند. این می تواند برای افرادی که اعلان های صوتی را از دست می دهند مفید باشد.

2- چگونه فلش چشمک زدن پیامک‌های گوشی خود را خاموش کنیم؟

در ابتدا روی Flash ضربه بزنید. سپس به قسمت Activation بروید. روی غیرفعال کردن کلیک کنید.

 

 

 

 

 

مینا محمدقاسمی سامانی
مینا هستم. عاشق دنیای سئو و محتوا نویسی. از سال ۹۷ وارد این دنیای قشنگ و جذاب شدم و هر روز با کنجکاوی دنبال آموختن چیزهای جدیدم؛ فارغ از هرگونه قرارداد و قانون و سبک خاصی هر روز کارم دنبال می‌کنم. دنیای مجازی و اینترنت، فرصتی برای بودن با بهترین تیم ها در حوزه‌های مختلف برام فراهم کرده که می‌تونم بدون دغدغه و نگرانی هر روز احساس بهتر شدن و ارتقاء شغلی را با تمام وجودم لمس کنم. افتخار می‌کنم که با تیم خوب موبایل قاب هم دوباره به این احساس ناب دست پیدا کردم.

یک نظر

  • سوسن ap گفت:

    بسیار عالی و کاربردی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دلیل بازگشت وجه