روش های مهم برای قفل کردن برنامه های گوشی سامسونگ

روش-های-مهم-برای-قفل-کردن-برنامه-های-گوشی-سامسونگ

قفل کردن برنامه ها یا قرار دادن رمز عبور بر روی آنها گاهی اوقات ضروری به نظر می رسد، به خصوص اگر مکالمات خصوصی، عکس، فیلم یا ضبط صدا در تلفن همراه دارید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه اپلیکیشن های گوشی سامسونگ خود را قفل کنید تا اگر اطلاعات مهمی در گوشی خود دارید که نمی خواهید دیگران به آن دسترسی داشته باشند، بتوانید آن را ایمن نگه دارید. قفل کردن برنامه ها در سامسونگ بدون برنامه، قفل کردن برنامه های تلفن سامسونگ از تنظیمات و همچنین رمزگذاری برنامه های تلفن همراه سامسونگ از طریق برنامه های شخص ثالث امکان پذیر است. در ادامه تمامی این روش ها را معرفی می کنیم.

 

3 روش قفل کردن اپلیکیشن های گوشی های سامسونگ

برای قفل کردن برنامه‌ها در گوشی‌های سامسونگ، می ‌توانید از ویژگی‌های امنیتی ارائه شده توسط سامسونگ استفاده کنید. اغلب این ویژگی‌ها به نام “قفل اپلیکیشن” یا “باز کردن با اثر انگشت” شناخته می‌شوند. برای استفاده از آنها، به تنظیمات گوشی خود بروید و قسمت امنیت و حریم خصوصی را پیدا کنید. سپس باید اثر انگشت خود را تایید کنید. بعد از ثبت اثر انگشت، می ‌توانید اپلیکیشن‌های خاصی را انتخاب کرده و با اثر انگشت خود قفل کنید. این ویژگی می‌ تواند از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات شخصی و برنامه‌های حساس جلوگیری کند. 3 راه دیگر برای قفل کردن برنامه ها در گوشی های سامسونگ وجود دارد:

 

1- قفل برنامه ها در گوشی سامسونگ با استفاده از اپلیکیشن

قفل-برنامه-ها-در-گوشی-سامسونگ-با-استفاده-از-اپلیکیشن-Secure-Folder-

یکی از ویژگی های گوشی سامسونگ وجود پوشه امن است. اپلیکیشن Security یکی از اپلیکیشن های موجود در گوشی های سامسونگ است که به کاربر این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های سامسونگ را بدون هیچ برنامه خاصی قفل کند. این اپلیکیشن به صورت پیش فرض روی گوشی های سامسونگ نصب می شود. با این حال، در تلفن‌های دارای رابط کاربری 4 یا بالاتر در دسترس است. در اینجا نحوه رمزگذاری برنامه ها در تلفن سامسونگ با استفاده از این روش را با هم بررسی می کنیم:

به حساب سامسونگ خود وارد شوید و روی تنظیمات و سپس Biometrics and Security Reasons و اقدامات امنیتی ضربه بزنید.

در این قسمت باید روش قفل را انتخاب کنید. می ‌توانید برنامه‌ها را با یک الگو (امنیت پایین)، پین (امنیت پایین تا بالا)، یا گذرواژه (امنیت بالا) قفل کنید.

سپس باید الگوی قفل انتخابی را برای ادامه روند تأیید کنید.

یک میانبر Safe Folder در صفحه اصلی ایجاد می شود که به شما امکان می دهد برنامه را مستقیماً باز کنید.

روی افزودن برنامه‌ها ضربه بزنید و همه برنامه‌هایی را که می ‌خواهید مسدود کنید انتخاب کنید. یک کپی از برنامه های انتخاب شده در این پوشه ایجاد می شود و یک کپی از آنها در خارج از پوشه محافظت شده وجود خواهد داشت و برنامه های خارج از پوشه محافظت شده هیچ محافظتی ندارند.

 

2- قفل برنامه ها در گوشی سامسونگ با استفاده از اپلیکیشن S Secure

قفل-برنامه-ها-در-گوشی-سامسونگ-با-استفاده-از-اپلیکیشن-S-Secure

این برنامه در نسخه های قدیمی گوشی های سامسونگ موجود بود. اگر صاحب یکی از این تلفن‌ها هستید یا می ‌خواهید این برنامه را دانلود کنید، دستورالعمل‌هایی درباره نحوه قفل کردن برنامه در تلفن‌های سامسونگ که از این برنامه استفاده می ‌کنند، برای شما آموزش می دهیم.

در قسمت Lock apps، روی تنظیمات ضربه بزنید و برای تکمیل فرآیند، الگوی قفل ارائه شده را دنبال کنید.

پس از وارد کردن رمز عبور در گوشی سامسونگ، نوع قفل را مطابق با اولویت خود تنظیم کنید.

سپس گزینه Locked apps and add را در گوشه سمت راست بالای برنامه انتخاب کنید تا آن را اضافه کنید و امنیت برنامه را افزایش دهید.

اکنون می توانید با استفاده از رمز عبوری که تعیین کرده اید به برنامه ها دسترسی داشته باشید.

در اینجا نحوه قفل کردن برنامه ها با استفاده از برنامه S Secure در گوشی های سامسونگ آورده شده است.

3- قفل کردن برنامه‌ها در گوشی سامسونگ با اپلیکیشن Norton

قفل-کردن-برنامه‌ها-در-گوشی-سامسونگ-با-اپلیکیشن-Norton

اپلیکیشن نورتون یک اپلیکیشن موبایلی است که برای محافظت از حریم خصوصی کاربران طراحی شد. با استفاده از این برنامه می توانید از رمز عبور یا الگوی قفل سفارشی برای محافظت از امنیت و حریم خصوصی تلفن اندرویدی خود استفاده کنید.

برای قفل کردن برنامه ها در تلفن های همراه سامسونگ با استفاده از این برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه نورتون را از فروشگاه Play دانلود کنید و تمام مجوزهای لازم را برای شروع به کار به او بدهید.

اگر پس از تنظیم یک الگو یا پین رمز عبور خود را فراموش کردید، حساب Google خود را برای بازیابی آن انتخاب کنید.

سپس روی قفل کنار برنامه ضربه بزنید.

اگر می‌ خواهید قفل همه برنامه‌ها را همزمان روشن یا خاموش کنید، روی نماد قفل زرد در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

بهتر است برای امنیت بیشتر، آنتی ویروس Norton Mobile Security را هم دانلود کنید. این آنتی ویروس از آسیب دیدن برنامه های مخرب به گوشی شما و سرقت اطلاعات تان جلوگیری می کند.

چگونه قفل برنامه ها را باز کنیم؟

ممکن است بخواهید قفل برنامه را در تلفن سامسونگ خود بردارید. ساده ترین راه این است که اپلیکیشن مورد نظر را برای چند ثانیه فشار دهید تا باز شود. مسیر زیر را دنبال کنید:

تنظیمات ← Biometrics and Security ← پوشه امن (Secure Folder) ← تنظیمات بیشتر (More Settings)

برای باز کردن قفل برنامه، روی باز کردن قفل (Unlock) کلیک کنید تا فرآیند تأیید شود.

 

چرا باید برنامه های گوشی سامسونگ را قفل کنیم؟

قفل کردن برنامه ها همیشه برای حفظ حریم خصوصی نیست، گاهی اوقات برنامه ها را قفل می کنیم تا از حذف تصادفی آنها محافظت کنیم . در زیر برخی از دلایل قفل کردن برنامه ها در تلفن های همراه سامسونگ را با هم مرور می کنیم.

مطمئن می شوید که گوشی شما ایمن است.

از حذف تصادفی محتواهای مهم و ضروری گوشی شما توسط کودکان جلوگیری می کند.

در صورت گم شدن گوشی خود از دسترسی افراد غریبه خودداری خواهد کرد.

این امکان می تواند گوشی هوشمند شما را برای هر گونه بدافزار بررسی کند.

از حذف تصادفی و ناخواسته  برنامه ها و اطلاعات مهم جلوگیری می کند.

روش-های-مهم-برای-قفل-کردن-برنامه-های-گوشی-سامسونگ1

سخن آخر

اخیراً یکی از کاربران اینترنت فروشگاه موبایل قاب یک آسیب امنیتی بزرگ را گزارش داد که گوشی های هوشمند سامسونگ و سایر دستگاه های اندرویدی را تهدید می کند. برای محافظت از اطلاعات شخصی مانند عکس ها، فیلم ها، اسناد، ایمیل ها و سایر موارد شخصی، بهتر است ویژگی امنیتی گوشی خود را به روز کنید. از آنجایی که نحوه قفل کردن برنامه ها در گوشی های سامسونگ را یاد گرفته اید، بهتر است این کار را در اسرع وقت انجام دهید و از برنامه های آسیب پذیر خود محافظت کنید.

این کار به شما این امکان را می دهد با خیال راحت از تلفن خود دور شوید و نگران حریم خصوصی و اطلاعات شخصی نباشید. اگر کد پین خود را فراموش کرده اید، می توانید روی Forgot PIN کلیک کنید. با این کار گزینه هایی برای ورود به حساب سامسونگ شما ظاهر می شود. ورود به حساب کاربری به شما کمک می کند قفل گوشی خود را بدون پین کد باز کنید.

اطلاعات شما همیشه شامل فعالیت های روزانه، وضعیت مالی و سایر اطلاعات شخصی و مهم هستند. بنابراین بهتر است به اپلیکیشن های گوشی سامسونگ خود اهمیت دهید و آن ها را ایمن نگه دارید تا بعدا پشیمان نشوید.

مینا محمدقاسمی سامانی
مینا هستم. عاشق دنیای سئو و محتوا نویسی. از سال ۹۷ وارد این دنیای قشنگ و جذاب شدم و هر روز با کنجکاوی دنبال آموختن چیزهای جدیدم؛ فارغ از هرگونه قرارداد و قانون و سبک خاصی هر روز کارم دنبال می‌کنم. دنیای مجازی و اینترنت، فرصتی برای بودن با بهترین تیم ها در حوزه‌های مختلف برام فراهم کرده که می‌تونم بدون دغدغه و نگرانی هر روز احساس بهتر شدن و ارتقاء شغلی را با تمام وجودم لمس کنم. افتخار می‌کنم که با تیم خوب موبایل قاب هم دوباره به این احساس ناب دست پیدا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه